Kripto para bağımlılığı var mı?

0

kripto para bağımlılığı

Kripto para yatırımcı sayısı gün geçtikçe artarken, bu alandaki kayıplarda da artış yaşanıyor. Peki kripto para bağımlılığı var mı?

Kripto para bağımlılığı

BBC, kripto paralara yönelik ilginç bir araştırmayı ele alarak bir kripto para yatırımcısıyla görüştü. Jake isimli yatırımcı, bu konunun kendisi için nasıl bir duruma dönüştüğünü belirtti.

Jake, ilk olarak 2015 yılında Bitcoin satın alarak bu alana girdiğini, birkaç yıl sonra ise yükselişle birlikte ticaretin kendi kontrolünden çıktığını belirtti.

Jake, elde ettiği tutarın tamamını riske atabilecek hale geldiğini söyledi. Ayrıca tek bir takas ile hemen hemen kaybettiği her şeyi kazandığını belirtti. Kendisi için kripto para yatırımlarını ‘mutlak coşku’ olarak tanımlayan Jake, bir bağımlılık döngüsünün olduğuna dikkat çekti.

Hatta bu alanda ticarete başladığını, kendisine ait olmayan parayı 20 dakikada tamamen kaybettiğini söyledi. Piyasanın çok h olmasına dikkat çeken Jake, kendisinin tam olarak ne yaptığını bilmediğini söyledi.

Jake 1.5 milyon sterlin’lik bir parayı zimmete geçirmekten suçlu bulunurken, şu anda bağımlılığı için tedavi gördüğünü de belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>