Kripto para birimi değişimleri araştırılıyor

0

Kripto para birimi

Newyork’ta başsavcılık tarafından kripto para birimi değişimleri araştırma altına aldı. Kripto para birimi değişimleri hakkında toplanan bilgiler, yatırımcılara yardımcı olabilir.

Kripto para birimi değişimleri için inceleme

Kripto paralar, herhangi bir ülke veya banka etkisi altında olmadığı çok fazla dalgalanma gösteriyor. Yatırımcısını bir günde zengin edebildiği gibi, bir günde her şeyini elinden alabiliyor. Üstelik kripto paraların illegal olaylarda ödeme sistemi olarak kullanıldığı gerekçesiyle bazı hükümetlerin yasaklama girişimi de ayrı bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Newyork’ta bir başsavcı olan Eric T. Schneiderman, dijitalleşmenin önündeki bu bulanıklığı kaldırabilecek bir araştırma yapıyor.

Schneiderman, her şirketin kendi işini nasıl yönettiğine dair özel açıklama talep eden 13 sanal para birimine mektup gönderdi. Ayrıca bu para ticaritinin nasıl yapıldığı hakkında da bilgi verilecek.

Schneiderman: “Hırsızlık, ani işlem kesintileri, potansiyel piyasa manipülasyonu ve fon çekilmesindeki zorluklarla ilgili raporlarda, talep edilen bilgileri mümkün olduğu kadar açık bir şekilde elde etmek gerekli” dedi.

Bu araştırmanın kripto para ticaretini detaylandıracağı ve yatırımcılar için soru işaretlerini kaldıracağı tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>