2018’in dikkat çeken kripto para birimleri

0

Kripto para

Kripto para birimleri 2018 yılında ciddi bir dalgalanma yaşıyor. Özellikle son dönemde büyük düşüş yaşayan Bitcoin sonrasında gözler diğer kripto para birimlerine çevrildi. Bu yazımıza 2018’in dikkat çeken dijital paralarını listeledik. Ancak bunun bir yatırım tavsiyesi değil, bilgilendirme amaçlı bir yazı olduğunu belirtmeliyiz.

Kripto para birimleri | 2018

Litecoin

13.95 milyar dolar piyasa değeri ile Litecoin, son 12 ayda yüzde 6,000’den fazla bir artış gösterdi. Litecoin, Bitcoin çılgınlığından sonra yatırım aracı olarak daha iyi bir alternatif gibi görünüyor. Kurucusu Charlie Lee, vizyonunun insanların her şeyi Litecoin’le alıp satabilmesi olduğunu söylüyor.

♦ Neo

Rakiplerine göre biraz daha az popüler olan NEO ana akımın radarına sessizce ulaştı. Sadece bir yıl içerisinde NEO, yüzde 83,570 oranında büyüdü ve şu anki pazar payı 5 milyarın üzerine çıktı.

♦ Ripple

Dalgalanma göstermesine ve kısa bir süre önce düşmesine rağmen Ripple’ın değeri yüzde 41,040 oranında arttı. Özellikle 2017 yılının sonlarında yakaladığı çıkış ile 2018’in en çok merak edilen Pazar birimleri arasında yer alıyor.

♦ IOTA

Bitcoin gibi diğer kriptolardan farklı olarak, IOTA’ya yatırım yapanların hepsi madencilerdir. İşlem gücünüz veya yeteneklerim, işlemlerin geçerliliğini doğrulamak için kullanılan şeydir, yani hiçbir işlem ücreti veya blok yoktur. IOTA, bir yıl içinde yüzde 525 büyüdü ve piyasa değeri 11 milyar doları aştı.

♦ Bitcoin Cash

Bitcoin Cash için henüz birkaç ay önce piyasaya yeni girdi diyebiliriz. Altı ayda yüzde yüzde 623 oranında büyüme gösteren Bitcoin Cash, 45.6 milyonluk piyasa değerine ulaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>