Kripto para borsası Bittrex faaliyetlerini azaltıyor

0

Kripto para borsası Bittrex

Popüler kripto para borsası Bittrex, bazı ülkelerdeki operasyonlarını bitiriyor. Bittrex, ülkelerdeki yasal düzenlemelerden dolayı kısmen geri çekiliyor.

Kripto para borsası Bittrex 7 ülkeden çekiliyor

Kripto para borsaları bir yandan faaliyetlerini genişletmek için yeni ülkelere açılırken, bir yandan da bazı ülkelerden çekilmek zorunda kalıyor. Özellikle de kısıtlayıcı yasal düzenlemeler, Bittrex’i zor durumda bırakabiliyor.

Kripto para borsaları arasında popüler borsalardan biri olan Bittrex de bu alanda geri çekilme atmak durumunda kaldı. Bittrex, 7 ülkede artık faaliyetlerine devam etmeme kararı aldı. Artık Bitrex; Belarus, Burundi, Mali, Myanmar, Nikaragua, Panama ve Ukrayna’da faaliyetlerini sürdürmeyecek.

Kullanıcılara yapılan bildirimde, kullanıcılardan kripto paralarını geri çekmeleri için 14 günlük bir süre verildi. Kullanıcıların bu süre içinde fonlarını boşaltmaları ve varlıklarını geri almaları isteniyor.

Bitrex’in bu ülkelerden çekilme nedeninin yasal kısıtlamalar olduğu belirtiliyor. Ancak listede Ukrayna’nın yer alması, Ukrayna’daki kullanıcılar tarafından yoğun bir eleştiri aldı diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>