Kripto para borsası Coinbase’in sahibi milyarder oldu

0

Coinbase’in sahibi Brian

Kripto para sektöründe yaşanan hareketlilik, bu alandaki girişimleri de olumlu etkiliyor. Coinbase’in sahibi Brian Armstrong milyarder oldu.

Coinbase’in sahibi milyarderler listesine girdi

Kripto para piyasası 2020 yılının son aylarından beri çok önemli bir yükseliş yaşıyor. Bu yükseliş, bu alandaki borsalara da yansıyor.

Şu anda 1.5 trilyon dolarlık değerlemeye ulaşan kripto para piyasasında, en önemli borsalardan biri de Coinbase. Piyasa değerinin 100 milyar dolara ulaşması beklenen Coinbase’in kurucusu artık milyarderler listesine girdi. Biran Armstrong, 15 milyar dolarlık servete ulaştı. Bununla birlikte listeleme sonrasında Armstrong 3 milyar dolar daha gelir elde edecek.

Günümüzde borsalar genellikle alış ve satışlardaki komisyonları aracılığıyla gelir elde ediyor. Komisyon oranının düşüklüğü ve kullanıcılara güvenli bir portföy yönetimi imkanı sunmasıyla Coinbase, dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alıyor. Kripto para piyasasındaki yükselişle Coinbase de yükselişine devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>