Kripto para borsası iflas etti

0

Kripto para borsası

Kanada merkezli kripto para borsası QuadrigaCX, iflas ettiğini açıkladı. Mahkemeye yapılan iflas başvurusu, mahkeme heyeti tarafından kabul edildi.

Kripto para borsası: QuadrigaCX

QuadrigaCX isimli kripto para borsası, son dönemde kripto para piyasasının gündeminden düşmemekteydi. Borsanın CEO’su Gerd Cotten’ın, Corhn hastalığı nedeniyle Hindistan’da hayatını kaybetmesi sonrasında, QuadrigaCX’te işler bir türlü yolunda gitmedi.

Yönetimde yaşanan sorunlar da buna eklenince, QuadrigaCX iflasın eşiğine sürüklendi.

QuadrigaCX’in yaptığı iflas başvurusu, Kanada mahkemesi tarafından kabul edildi. Başvurunun kabulüyle, iflas resmiyet de kazandı.

Mahkemenin verdiği kararla, Gerd Cotten’ın ailesine herhangi bir alım satım yapması konusunda yasak getirildi. Yani ailenin tüm ticari faaliyetleri kontrol altına alındı.

İddialara göre borsada, şifresini sadece Cotten’in bildiği 195 milyar dolarlık bir fon bulunuyor. Bu fonun borsanın iflasıyla mağdur duruma düşen ve alacağı olan müşterilere dağıtılması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>