Kripto para borsası siber saldırıya uğradı

0

kripto para borsası siber

DragonEx isimli kripto para borsası siber saldırıya uğradı. Borsanın ne kadarlık bir zarar gördüğüne dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Kripto para borsası siber saldırı için açıklama yaptı

Özellikle Bitcoin ve ETH işlemleri için kullanılan DragonEx, siber saldırıya maruz kaldı. Stabil ve güvenli olduğu iddiasıyla hizmet veren platform, saldırı sonrasında tüm alım ve satım işlemlerini güvenlik amacıyla durdurdu. Telegram kanalından yapılan açıklamada, siber saldırıya uğranıldığı doğrulandı.

DragonEX’in Telegram kanalı yöneticisi Joanne Long, saldırıyla ilgili detayları paylaştı.

Joanne Long, borsadaki fonların nereye transfer edildiğini araştırdıklarını ve gelişme kaydettiklerini söyledi. Ayrıca yaşanan bu saldırının ve kayıpların detayları hakkında bir hafta içerisinde açıklama yapılacağı ve tüm sorumluğun DragonEX’e ait olduğu belirtildi.

Kurtarılan bir miktar kripto paranın DragonEX tarafından güvenlik amacıyla Binance, Bittrex ve Huobi gibi önde gelen borsalara aktarıldığı açıklandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>