Kripto para cüzdanı Bitfi hacklendi!

0

kripto para cüzdanı

John McAfee tarafından kripto para cüzdanı Bitfi hacklendi. Bifti, McAfee tarafından dünyanın en güvenli kripto para cüzdanı olarak tanıtılmıştı.

Kripto para cüzdanı için iddialar sürüyor

John McAfee, kripto para piyasasında yaptığı spekülasyonlar ile gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde McAfee tarafından Bitfi isimli bir kripto para cüzdanı duyurulmuştu. McAfee, Twitter hesabından yaptığı açıklamada bunun dünyanın en güvenli cüzdanı olduğunu söylemişti. Hatta daha da ileri giderek cüzdanı hacklemeyi başaranlar için 100 bin dolar para ödülü vereceğini açıklamıştı.

Yapılan binlerce başarısız denemenin ardından bir hacker grubunun bu cüzdanı hacklemeyi başardığı iddia ediliyor.

Güvenlik araştırmacısı Andrew Tierney, verileri elde etmenin bir yolunu bulduklarını ve ödül için gerekli koşulları yerine getirdiklerini açıkladı. Ayrıca cüzdan ile Bitfi arasındaki bütün bağlantıyı kestiklerini söyledi.

Bitfi tarafından yapılan açıklamada ise sistemlerinde bir saldırı görünmediği ve eğer bir açık varsa bunu kapatarak en iyi hale getirecekleri söylendi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>