Kripto para cüzdanı Ledger siber saldırıya uğradı

0

Kripto para cüzdanı Ledger

Kripto para cüzdanı Ledger siber saldırıya uğradı ve müşterilerinin bilgileri çalındı. Saldırı sonrasında yatırımcılara dikkatli olmaları gerektiği söylendi.

Kripto para cüzdanı Ledger müşterilerinin bilgileri sızdı

Siber saldırılar, günümüzde şirketlerin artık her şirketin karşılaştığı bir durum haline geldi. Ledger isimli kripto para cüzdanı, uğradığı siber saldırıyla zor durumda kaldı.

Kripto para sektörüyle ilgili son yıllarda saldırılar artış gösterirken, Ledger da yeni bir saldırıya uğradı. Bitcoin’lerini borsada tutmak yerine Ledger isimli USB belleklerde tutan kullanıcılar, Ledger’i kripto para cüzdanı olarak kullanıyordu. Ortaya çıkan iddialara göre Ledger kullanıcı 272 in kişinin kişisel bilgileri çalındı.

Ledger’la ilgili iddiaları ise güvenlik şirketi Hudson Rock’ın CTO’su Alon GaI tarafından duyuruldu. Hudson Rock’ın bu iddiaları, kısa bir süre içinde Ledger tarafından da doğrulandı. Ledger yetkilileri kendilerinden gelmiş gibi göründen e-posta ve mesajlara bir süre itibar edilmemesi gerektiğini paylaştı. Kaç kullanıcının verilerinin sızdığını ve Ledger’ın bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>