Kripto para dolandırıcılığı için YouTube suçlandı!

0

kripto para dolandırıcılığı

Gerçekleştirilen bir kripto para dolandırıcılığı vakasına, YouTube’un da adı karıştı. YouTube’un kripto para dolandırıcılığı için suçlu bulunup bulunmayacağı şimdiden merak ediliyor.

BitConnect: kripto para dolandırıcılığı

Kripto para sektöründe yaşanan büyüme, beraberinde birçok dolandırıcılık vakasını da getirdi. Bu dolandırıcılık vakaları, genellikle sözde saadet zinciri kurmaya yönelik oluyor. Ancak yaşanan BitConnect olayında Yotube’un da başı belaya girdi.

Geçtiğimiz günlerde BitConnect yatırımcısı olan 6 kişi bir hukuk bürosuna başvurmuşlardı. Yatırımcılar, kayıtlı olmayan senetlerin piyasaya sürüldüğünü ve yeni yatırımcıdan alınan para kullanılarak saadet zinciri oluşturduğunu iddia etmişti.

Toplam kayıplarının 770 bin dolar olduğunu söyleyen bu yatırımcı, dolandırılmalarında YouTube’un da payının olduğunu söylüyor. Yatırımcılar, YouTube’da gördükleri BitConnect videolarının yatırım yapılması konusunda teşvik edici olduğunu iddia ediyor. Ayrıca bu videoların liste dışı bırakılmamasının da dolandırıcıların elini güçlendirdiği belirtiliyor. Yasal dökümanlara göre YouTube’da en çok izlenen 10 BitConnect içeriği, toplamda 58 milyon adet görüntüleme aldı. Bu olayın mahkemeye gitmesinin ardından YouTube için nasıl bir karar çıkacağı şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>