Kripto para düzenlemesi sektör için tehlike mi?

0

Kripto para düzenlemesi

Amundi isimli varlık yöneticisi, kripto para düzenlemesi hakkında açıklama yaptı. Amundi’a göre bu düzenlemeler sorun oluşturabilir.

Kripto para düzenlemesi ne anlama geliyor?

Kripto para ekosisteminde yaşanan büyüme, ülkelerin bu konuda aksiyon olmaya doğru itiyor. Ancak bağımsız yapısıyla tercih edilen kripto para ekosistemi, bu düzenlemelerden etkilenebilir.

Avrupa’nın en büyük varlık yöneticileri arasında yer alan Amundi, kripto para düzenlemelerinin nasıl sonuçlar doğuracağı hakkında açıklama yaptı. Amundi, büyük ölçekte olası düzenlemelerin Bitcoin ve kirpto para ekosistemi için acımasız olacağını vurguladı. Amundi CIO yardımcısı Mortier ise özellikle G7 ülkelerinin kripto para düzenlemeleri konusunda kararlı olduğuna dikkat çekti.

Mortier’e göre olası kapsamlı düzenlemeler sonrasında Bitcoin 20 bin dolar ila 30 bin dolar seviyelerini yeniden görebilir. Son günlerde çok kırılgan bir davranış sergileyen kripto para piyasası, bu dönemlerde gelecek düzenlemelerden bir hayli olumsuz etkilenecektir. Ancak Mortier, düzenleyici ortamın netleşmesiyle ekosistemin yeniden gelişebileceğini belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>