Kripto para geliri ile köy yolu yapılacak

0

kripto para geliri

Ukrayna’da bir köy, kripto para geliri ile köy yolunun tadilatını yapacak. Köy halkı, hiçbir yatırım yapmadan kripto para geliri elde etti.

Kripto para geliri nasıl elde edildi?

Ukrayna’da Maxim Golosnoy isimli biri, kendi kaynaklarıyla 500 dolar gibi bir yatırım yaparak kripto para satın aldı. Elizavetovka köyü halkı için bu yatırımı yapan Golosnoy,çok kısa bir sürede bu yatırımında ufak da olsa kar elde etti. Yatırımı yapmasında köy halkının payı olduğunu belirten Golosnoy, bu kazancı köy halkıyla paylaşmaya karar verdi.

Elde edilen gelir her bir yetişkinle paylaştırıldığında kişi başına 3.60 dolar gibi küçük bir miktar düşüyor. Ancak köy halkı, bu parayı köy yolunun onarılmasında kullanmak istedi. Böylelikle önümüzdeki bahar ayların köy yolu, kripto paradan elde edilen gelirle yapılacak.

Golosnoy’un bu hareketinin, halkın kripto paralara yönelik bakışını olumlu etkileyeceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>