Kripto para girişimleri için koruma fonu geliyor

0

Kripto para girişimleri

ABD’de Bitcoin ve kripto para girişimleri için koruma fonu kurulacağı belirtiylior. Bu fon ile girişimcilerin desteklenmesi ve çalışmalara ağırlık verilmesi bekleniyor.

PPP ile kripto para girişimleri korunacak

Koronavirüs salgınında büyük işletmeler kendilerini kısmen koruyabilirken, bu dönemde ne çok da küçük girişimler etkilendi. ABD’de Trump yönetimi, bu girişimleri desteklemek için yeni bir çalışma başlatıyor.

PPP yani Payroll Protection Program’ın asıl amacının çalışanların işten çıkarılmalarını önlemek ve düşük faizli krediler sunmak olduğu belirtiliyor. PPP, özellikle de pandemi döneminde büyük zorluklar çeken kripto para sektöründe faaliyet gösteren küçük girişimleri hedefliyor. Bu girişimlerin ekonomik olarak korunması sağlanarak, gelecekte çalışmalarına devam edebilmeleri planlanıyor.

Şu anda kripto para sektöründe PPP ile destek alan birçok kripto para girişimi de yer alıyor. Ethereum geliştirme şirketlerinden ConsenSys 1-5 milyon dolar, Tendermint 350 bin –  1 milyon dolar, Ledger Holdings 150 bin – 300 bin dolar aralığında destek almış durumda ayrıca kripto para ödeme şirketi olan Circle ise 1 – 2 milyon dolar destek almış durumda.

Benzer şekilde kirpo para cüzdanı MyCrypto, MyEtherWallet’in yanı sıra kripto para borsaları bitFlyer ve Bittrex gibi borsalar da PPP’den faydalanmış durumda. ABD ve Trump yönetiminin izlediği bu strateji, girişimlerin ayakta kalmaları konusunda büyük bir öneme sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>