Kripto para hırsızı için 9 yıl hapis

0

Eski bir Microsoft çalışanı olan Volodymyr Kvashuk, kripto para hırsızlığıyla yargılanıyordu. Kripto para hırsızı için 9 yıl hapis cezası verildi.

Eski Microsoft çalışanı kripto para hırsızı çıktı

Volodymyr Kvashuk, yaklaşık 2 yıl Microsoft’ta yazılım mühendisi olarak çalışmış ancak bu sürenin sonunda şirketten kovulmuştu. Volodymyr Kvashuk, kripto para hırsızlığı ile gündeme geldi.

Microsoft’ta çalıştığı süre boyunca Kvashuk’un yaklaşık 10 milyon dolar değerinde kripto para çaldığı tespit edildi. Microsoft’un perakende satış platformunu test etmekle görevli olan Kvashuk, bunu kötüye kullanmış ve platformdan hırsızlık yapmıştı. Şirketten çaldığı parayla kendisine Tesla araç ve 1.6 milyon dolar değerinde ev alan Kvashuk, ifadesinde ise şirkete fayda sağlayacak özel bir proje üzerinde çalıştığını söylemişti.

Ancak mahkeme kararıyla 18 farklı vakadan suçlu bulunan Kvashuk, 9 yıl hapis cezası aldı. Ayrıca Kvashuk’a 8.3 milyon dolar tutarında tazminat cezası da verildi. Ukrayna vatandaşı olan Kvashuk’un, hapisten çıktıktan sonra ise sınır dışı edilmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>