Kripto para hırsızlığı istatistikleri açıklandı

0

Kripto para hırsızlığı

Kripto para alanında uzman iki analist, kripto para hırsızlığı istatistiklerini açıkladı. Bunun için yaklaşık 10 yıllık veriler incelendi.

Kripto para hırsızlığı için hedef: Monero

Sergio Pastrana ve Guillermo Suarez isimli iki analist, kripto para piyasasında yaşanan hırsızlıklara yönelik bir araştırma yaptı. Yaklaşık 10 yıllık verilerin incelendiği araştırmada, madencilik hırsızlıkları ele alındı. 4.4 milyon yazılımın incelendiği araştırmaya göre, on yıllık sürede 50 milyon dolardan fazla hırsızlık yapıldı.

Hırsızların temel hedefi ise daha çok bu işi bireysel olarak yapan ve fark edemeyecek seviyede olan madenciler olmuş. Hırsızlar, madencilerin bilgisayarlarına sızarak madencilik yapıp bu kişilerin donanımları üzerinden para kazandı.

Hırsızlar özellikle kripto para hırsızlığı için Monero para birimini hedef alıyor. Gizlilik odaklı para birimi olan Monero, takibi zor olduğu için hırsızların öncelikli tercihi oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>