Kripto para ile kefalet ödenecek

0

kripto para ile kefalet

ABD’de bir suçlu için kripto para ile kefalet ödenece. Böylelikle kripto paraların resmi kullanım alanlarına bir yenisi daha eklenmiş olacak.

Kripto para ile kefalet bir ilk olacak

San Francisco’daki bir bölge mahkemesinde Martin Marsich’in yargılanması, bir ilke konu oldu.  Evde yargılanma için başvuruda bulunan Marsich’in talebi, mahkeme tarafından onay aldı. Bu olayı diğerlerinden farklı kılan ise bu kefalet bedelinin kripto para ile yapılacak olması. 20 Ağustos’ta kesinleşecek bu olayda, Marsich’in 750 bin dolarlık kefalet parası ödemesini, kripto para ile yapması bekleniyor. Daily Post, ABD mahkemesinin bu kefalet ödemesini kabul edeceğini belirtiyor.

Ancak kripto para ödemelerinin bu tip resmi işlemlerde uzun vadede geçerli bir ödeme olup olmayacağını söylemek için henüz erken. Kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmalar ile para değerleri sürekli olarak değişkenlik gösteriyor. Dolayısıyla bu tip ödemelerde resmi kurumların kar etme ihtimali kadar, büyük bir zarar uğrama ihtimali de yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>