Kripto para ile maaş almak ister miydiniz?

0

kripto para ile maaş

Bitwage isimli bir kuruluş, şirketlere kripto para ile maaş ödeme imkanı sunuyor. Bu tarz şirketlere olan ilgi artarak devam ediyor.

Kripto para ile maaş dönemi

Kripto para piyasası 2018 yılını kötü bir şekilde geçirmiş olsa da bu alandaki girişimlere her gün bir yenisi ekleniyor. Üstelik bazı şirketler da tıpkı itibari para birimleri gibi kripto paraları kabul ediyor. Son olarak Bitwage, maaş ödemelerinin kripto para ile maaş ödemesinde kullanılabileceği bir sistem üzerinde çalışıyor. Şirketler, bordro şirketleriyle ortaklık kurarak yeni ödeme sistemine geçiş yapabilecek.

Bitwage CEO’su Jonathan Chester, Coindesk’e yaptığı açıklamada, yapılacak anlaşmayla ücretlerin ve vergilerin Bitcoin veya ETH gibi kripto paralar ile yapılabileceğini söyledi.

Ancak bu geçişi şirketlerin zorunlu kılması olumsuz sonuçlara da neden olabilir. Şirketler ilk etpata bunu zorunlu kılmak yerine, isteğe bağlı yapacak. Yani isteyen çalışanlar itibari para birimleriyle maaş almaya devam edebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>