Kripto para ile ulaşım hizmeti verilecek

0

Japonya’da kripto para ile ulaşım hizmeti verilmeye başlanıyor. Lüks araçlar ile gerçekleştirilecek olan bu ulaşım, dijitalleşmeye de örnek olacak.

Havaalanları için kripto para ile ulaşım

Japonya’nın başkenti Tokyo’da Remixpoint isimli bir şirket, oldukça yenilikçi bir adım atıyor. Remixpoint yaptığı açıklamada, başkentteki iki havaalanı olan Haneda ve Narita için kripto para dönemini başlatacağını duyurdu. Böylelikle isteyen müşteriler, havaalanında lüks araçlar ile ulaşım yapabilecek ve ödemelerini kripto para ile gerçekleştirebilecek.

Hinomaru Limousine Co. isimli bir şirket ile ortakalşa yürütülen projeyle, kullanıcıların ödemelerini daha kolay ve masrafsız yapması hedefleniyor. Ödemelerde Bitcoin’in yanı sıra Bitcoin Cash ve Ethereum’un da kabul edileceği belirtiliyor. 

Portföyünde 362 limuzin ve 161 sedan araç bulunan şirketin, havaalanlarında deneme sürecine başlaması bekleniyor. Daha sonra ise sistemin tüm ülkeye yayılması için çalışılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>