Kripto para kabul eden AVM

0

Kripto para kabul eden

Slovenya’da bir AVM, sadece kripto para kabul ederek yeni bir akıma öncülük ediyor. Kripto para kabul eden AVM, sanal paralara olan güvenin artmasını sağlıyor.

Kripto para kabul eden işletme

Günümüzde işletmeler ve hükümetler kripto para konusunda farklı tutumlar sergiliyor. Bazı kurum ve kuruluşlar kripto paraları kabul etmiyorken, bazıları kabul ederek kendilerini geleceğin ödeme teknolojilerine hazırlıyor. Slovenya’da bir AVM, sadece kripto paralar ile alışveriş yapılabilen ilk AVM oldu.

BTC City isimli AVM bünyesinde, 24 farklı sektörde, 500’den fazla AVM bulunuyor. Müşteriler giyim, elektronik, yiyecek ihtiyaçlarını bu AVM’de karşılayabiliyor.

Bu AVM girişiminin arkasında devlet başkanı Cerar’ın kripto paralara karşı sıcak tutumu bulunuyor. Cerar daha önce, ‘Bitcoin Şehri’ kurmayı hedeflediğini söylemişti. Ayrıca devlet yönetiminde teknolojiyi kullanmak istediklerini vurgulayan Cerar, blockchain teknolojisi ile devlet işlerini yürüteceklerini söylemişti.

Kripto para AVM’sinin, müşteriler tarafından nasıl bir ilgi göreceği şimdiden büyük bir merak konusu. Bu AVM ile müşteriler, fiziksel cüzdan taşımadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>