Kripto para kanunu onaylandı

1

Kripto para kanunu

Malta parlamentosu tarafından yapılan oylama ile Kripto para kanunu onaylandı. Kripto para kanunu, üç konuda dijitalleşmede girişimcilik ve güvenliği sağlayacak.

Malta kripto para kanunu çıkardı

Kripto paralar ve blockchain konusunda ülkede girişimciliği artırmak ve güven ortamı sağlamak isteyen Malta, 3 tane yeni kanun çıkardı. Parlamento tarafından onaylanan bu kanunlar, dijital girişimcilere ve kullanıcılara önemli faydalar sağlayacak. Bu kanunların hedefini şu şekilde özetleyebiliriz:

Dijital İnovasyonlar: Kanun ile dijital inovasyonlardan sorumlu bir kurum oluşturulacak. Ülkedeki tüm kirpto para ve blockchain süreçlerinin sorumlusu bu kurum olacak. Ülkede faaliyet göstermek isteyen blockchain ve kripto para kuruluşları, Malta satrandartlarına uymak zorunda olacak. Bu kurum, veri yönetimi ve güvenlik standartlarını denetleyecek.

Teknoloji Anlaşmaları ve Hizmetleri: Kripto para kullanımındaki artış ile bu alanda faaliyet gösteren borsa sayısı da artıyor. Teknoloji Anlaşmaları ve Hizmetleri kapsamında, Malta’daki kripto para borsaları düzen ve işleyiş bakımından kontrol edilecek.

Sanal Finansal Ürünler: Bu kapsamda, kripto para konusunda önemli tartışmalara neden olan ICO’lara kesin sınırlar çizilecek.

Yorumlar

  1. Aferin Malta’ya! Paranın geleceği kripto paralardır…

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>