Kripto para kullanıcı sayısı artıyor

0

kripto para kullanıcı sayısı

Cambridge Center for Alternative Finance tarafından yapılan araştırmayla, kripto para kullanıcı sayısı incelendi. Bu alanda 2018 yılında iki kat artış yaşandı.

Kripto para kullanıcı sayısı iki kat arttı

2017 yılında kripto para piyasası büyük bir yükseliş yaşamıştı. Bitcoin gibi para birimlerinde yaşanan yükseliş, birçok yatırımcının kripto para piyasasına yönelmesini sağladı. Özellikle 2017 yılı sonları ve 2018 yılı başlarındaki rekor seviyeler, kullanıcıların yoğun ilgi göstermesine neden oldu. Böylelikle 2018 yılındaki kripto para kullanıcılarının sayısı, 2017 yılındakilerinin iki katı oldu.

Birçok kişi kripto paralara yatırım amacıyla yöneldi. Ayrıca araştırma sonuçları daha iyi bir ödeme yöntemi olması ve hobi gibi nedenlerle de kripto para kullanan kişilerin olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin’in 20 bin dolar seviyelerinden 3 bin dolar seviyelerine düşmesi, diğer para birimlerinin de hızlı bir şekilde değer kaybetmesi şu anda piyasayı olumsuz etkiliyor. Kullanıcı sayısındaki yükseliş ile piyasa hacmi dengeyi korusa da 2019’da kripto para piyasasında birçok önemli değişim yaşanabilir.

kripto para kullanıcı sayısı

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>