Kripto para Libra için soruşturma başlatıldı!

0

Kripto para Libra

Facebook kripto para Libra ile koin sektörüne giriş yapmayı hedefliyordu. Ancak ABD’de Libra için soruşturma başlatıldı.

Kripto para Libra ne zaman çıkıyor?

Facebook, çok uzun süredir kendi kripto para birimini piyasaya çıkarmak için çalışıyor. Daha önce adı Libra olacağı açıklanan bu kripto para projesi için 28 kurucu üye ortak bir şekilde çalışıyor. Ancak ABD’de düzenleme kurulu kapsamında Libra için haksız rekabete neden olup olmadığı konusunda soruşturma başlatıldı. Bu soruşturmayla, Libra piyasaya çıkmadan önce mercek altına alınacak.

Dolayısıyla Facebook, Libra’nın piyasaya çıkışıyla ilgili erteleme kararı almak durumunda kaldı. Böylelikle Libra’nın 2020 yılında çıkacağı tahmin ediliyor.

Facebook, kurucu üye sayısının ise 2020 yılına kadar 100’e çıkmasını bekliyor.

Denetimlerin artmış olmasının, Libra’nın değerinde herhangi bir olumsuz etki yaratıp yaratmayacağı henüz bilinmiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>