Kripto para madencileri cihazlarını satıyor

0

kripto para madencileri

Rusya’da kripto para madencileri cihazlarını satmaya başladı. Satışlarda yaşanan nedenin ise kripto para piyasasının kötü gitmesi olduğu belirtiliyor.

Kripto para madencileri düşüşe direnç gösteremiyor

2018 yılı gerek kripto para yatırımcıları gerekse madencileri için adeta kabus gibi geçti. Başta Bitcoin ve Bitcoin Cash olmak üzere neredeyse tüm para birimlerinin dibe vurması, bu alandaki yatırımcıların tedirgin olmasına neden oldu. Kripto para piyasasına olan ilginin düşmesi, madencileri de olumsuz etkiledi. Borsalar gibi kurumsal yapılar bu düşüşe karşı direnç gösterebiliyor olsa da bireysel olarak madencilik yapan kişiler maddi olarak zor durumda kaldı.

Youla tarafından açıklanan verilere göre Rusya’da ikinci el kripto para madencilik cihazlarıyla ilgili ilanların ve reklamların sayısında yüzde 25’lik artış yaşandı. Ayrıca ekran kartı almak için yapılan aramalarda yüzde 15’lik düşüş gösterdi. Bu veriler, madencilerin ellerindeki cihazları satmaya çalıştıklarını ve yeni cihazlara olan ilginin azaldığını gösteriyor.

Çok fazla işlemci gücüne ihtiyaç duymayan ev tipi madencilik kartlarına olan ilgide ise 2.5 kat azalmaya yaşandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>