Kripto para madencileri için kayıt sistemi uygulanıyor

0

Kripto para madencileri

İran’da kripto para madencileri için kayıt sistemi uygulanmaktaydı. Madencilerin lisans alabilmeleri için artık son 1 ayı var.

Kripto para madencileri lisans alacak

Lisanssız ve kayıtsız bir şekilde gerçekleşen kripto para madenciliği, ülkeleri zor durumda bırakabiliyor. Bu faaliyetlerle ilgili ekonomik bir verinin elde bulunmaması, elektrik enerjisinin daha fazla harcanması gibi durumlarla ülkeler zor durumda kalıyor.

İran, bu sorunların önüne geçebilmek için yeni bir lisans sistemi uyguluyor. İran’da kripto para madenciliği yapan kişilerin artık bu faaliyetler ile ilgili lisans almaları isteniyor. Ülkedeki Sanayi, Ticaret ve Madencilik bakanlıkları tarafından yapılacak kayıtlar için artık madencilerin son 1 ayının kaldığı duyuruldu.

Yapılan kayıtlarda ilgili kişilerin madencilikte hangi ekipmanları kullandığı, kimlikleri ve kurdukları sistemlerin büyüklükleri gibi bilgilerin bildirilmesi bekleniyor. İran, bu lisanslama yöntemiyle ülkedeki yasa dışı faaliyetlerin önlenmesini hedefliyor.

Özellikle Bitcoin madenciliğinde etkin bir rol oynayan İran’ın bu uygulamasının, ülkedeki madencilik faaliyetlerini nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz. Benzer bir uygulamaya, diğer ülkeler de başlayabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>