Kripto para madencisi 2.2 milyon dolarlık elektrik kullandı

0

Kripto para madencisi

Malezya’da bir kripto para madencisi 2.2 milyon dolarlık kaçak elektrik kullandı. Kayıplara karışan madencinin kardeşleri gözaltına alındı.

Kripto para madencisi kayıplara karıştı

Yasadışı bir şekilde kripto para madenciliğinin yapılması ve bunda kaçak elektriğin kullanılması tüm dünyada büyük bir sorun olmaya devam ediyor. Son olarak Malzeya’da bu konuda çok büyük bir olay yaşandı.

Mohd Ali isimli Bitcoin madencisi, kaçak elektrik kullanarak kripto para madenciliği yaptı. Ali’nin bu madencilik için harcadığı elektrik tutarının ise yaklaşık 2.2 milyon dolar olduğu belirtildi. Durumun tespit edilmesinin ardından Malezya polisi hızlı bir şekilde harekete geçerken, 6 kişi gözaltına alındı. Ancak Mohd Ali kayıplara karışmış durumda.

Polis ekipleri kripto para madenciliğinin yapıldığı 18 tesise bakın düzenlerken, 317 adet Bitcoin madencilik ekipmanı ele geçirildi. Mohd Ali yakalanması ve suçlu bulunması halinde 10 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanabilir.

Tüm dünyada kaçak elektrikle madencilik yapımı büyüyen bir sorun olmaya devam ederken, sadece büyük ölçekli madencilik yapanlar tespit edilebiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>