Kripto para Petro hakkında ilginç iddia!

0

kripto para Petro

Venezuela, kripto para Petro kullanımını tüm vatandaşları için neredeyse zorunlu hale getiriyor. Ancak Petro hakkında oldukça iddialar gündeme geldi.

Kripto para Petro ile kara para aklama

Venezuela devlet başkanı Maduro, ülkenin para birim Bolivar’ın dolar karşısında adeta erimesiyle yeni bir girişimde bulunarak kripto paraya geçiş planını açıklamıştı. Yaklaşık 1 yıllık süreçte Petro, tıpkı Bolivar gibi ülkenin resmi para birimi haline geldi. Ekonomiyi düzeltmek için atıldığı belirtilen bu adım, birçok tartışmayı da beraberinde getirdi.

Petrole dayalı olduğu iddia edilen Petro’nun geçtiğimiz yıl 735 milyon dolar yatırım aldığı açıklanmıştı.

Latin Amerika’da bulunan bir borsanın yaptığı araştırmaya göre bu yatırımın hiçbir blok zincirde kaydı bulunmuyor. Ayrıca Petro ile ilişkili olduğu bilinen 8 şirketin hesap kayıtlarında da anormal hareketler görünüyor. Bu durum Petro’nun kara para aklamak için kullanıldığı iddialarını gündeme getirdi.

Venezuela hükümeti, pasaport için yapılan başvuru ödemelerinin bile Petro ile yapılmasını zorunlu kılarak, Petro kullanımını teşvik etmeye çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>