Kripto para piyasası Eylül ayında sallandı

0

kripto para piyasası

Yaz dönemini oldukça hareketli geçiren kripto para piyasası, Eylül ayıyla birlikte çöküşe geçti. En büyük 250 kripto para biriminde düşüş görüldü.

Kripto para piyasası sallantıda

Pandemi nedeniyle ekonomide ciddi bir dalgalanma yaşanıyor. Özellikle de Mart ayında kripto para piyasasında ciddi bir çöküş yaşanmaya başlamıştı. Bitcoin’in 4 bin dolar seviyelerine kadar gerilemesi, diğer kripto para birimlerini de olumsuz etkilemişti.

Çok hızlı bir şekilde toparlanma süreci başlamış ve Ağustos ayı sonlarında Bitcoin 12 bin dolar bandına gelmişti. Ancak Eylül ayıyla birlikte kripto para piyasasındaki hareketlilik azaldı ve Bitcoin yeniden 10 bin – 11 bin dolar bandına geriledi. Benzer şekilde bir dönem 480 dolar seviyelerini gören XRP de 355 dolar seviyelerine geriledi. 30 Cent bandını geçerek büyük bir umut oluşturan XRP ise 24 Cent seviyelerine geriledi.

Büyük beklentiler içinde bulunulan YFI para birimi ise 40 bin dolar seviyelerinden 22 bin dolara geriledi. Genel anlamda kripto para piyasasına baktığımızda, önemli bir kullanıcı kitlesine sahip olan 250 kripto para biriminde ciddi anlamda bir düşüş yaşandığını görüyoruz. Son dönemde altın ile korelasyon kuran Bitcoin’in durumu, altının durumuna göre değişecek gibi görünüyor

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>