Kripto para piyasası küçülüyor

0

kripto para piyasası

Son dönemde büyüme yaşamasında rağmen kripto para piyasası tekrar küçülmeye başladı. Son düşüş ile birlikte kripto para piyasası 200 milyon dolar seviyesine geriledi.

Kripto para piyasası 200 milyon dolara indi

2018 yılına kötü başlayan kripto para birimleri, hızlı bir şekilde değer kaybetmişti. Son aylarda kısmen yükseliş yaşanmış olsa da piyasada tekrar düşüş yaşanmaya başlandı. ABD’nin borsa yatırım fonu olarak Bitcoin’i kabul yasa tasarısını ertelemesi gibi olayların ardından tekrar düşüş yaşanmaya başladı. Özellikle altcoinlerde etkili olan düşüşün ardından piyasa hacmi 200 milyon dolara geriledi.

Piyasa geneline baktığımızda ise yüzde 51 oranındaki Bitcoin hakimiyeti, altcoinlerde ciddi bir baskı oluşturuyor. 8500 dolar seviyesini test eden Bitcoin, 6100 dolara kadar düşmüştü. Şimdilerde ise 6300 dolar seviyesiyle tarihinin en düşük değer bandında bulunuyor.

Ethereum ise yüzde 10 değer kaybıyla 300 dolar seviyelerine geriledi. Son dönemin en çok dikkat çeken kripto para birimi Tezos, yüzde 60 oranında yükselişin ardından yüzde 30 değer kaybı yaşadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>