Kripto para restoran ödemesinde kullanıldı

0

Kripto para restoran

İspanya’da bir restoranda kripto para kullanılması, günlük işlemlere yeni bir örnek oldu. Kripto para restoran ödemesini daha hızlı ve kolay hale getiriyor.

Kripto para restoran ödemelerinde avantaj sağlıyor

Kripto paralar, FinTech ile kullanıcılara yeni ödeme kolaylıkları sağlamayı hedefliyor. Ancak Bitcoin gibi yoğun olarak kullanılan kripto paralar, işlemlerin anlık olarak yapılmasını sağlamıyor ve işlem süresinde gecikmeler yaşanabiliyor. Dolayısıyla market alışverişi, kahve alımı, restoran ödemesi gibi işlemlerde kullanılamıyor.

MKKD isimli bir Reddit kullanıcısının paylaştığı yeni bir video, Nano isimli kripto paraların bu kullanımlarda nasıl bir avantaj sağladığını gösteriyor. MKKD, restoranda yemeğini yedikten sonra ödemesini QR kodu telefonu okutarak, Nano kripto para ile yaptı. Anlık olarak gerçekleştirilen bu işlem ile kripto para restoran ödemesinde kullanılmış oldu.

Bu tip ödemelerin müşterilerin yanı sıra işletmelere de avantaj sağladığı belirtiliyor. Ödeme sırasında arada herhangi bir banka olmaması sayesinde, ödemelerde Visa gibi komisyon alınmıyor. Ayrıca ödeme, işletmeye direkt olarak aktarılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>