Kripto para soygunu gerçekleşti!

0

Kripto para soygunu

Taylor, kripto para soygunu ile gündeme geldi. Kripto para soygunu nedeniyle Taylor, topladığı 2578 Ether’i kaybetti.

Kripto para soygunu ile 2578 Ether çalındı

Taylor isimli bir girişim, kullanıcı ve yatırımcılar tarafından kolay bir şekilde yönetebilen bir platform üzerinde çalışmaktaydı. Bu platform için 2 aylık şubat-mart sürecinde 4575 Ether’lik yatırım toplandı. Ancak kötü niyetli hackerlar tarafından gerçekleşen saldırı Taylor’u zora soktu. Taylor’un toplamda 2578 Ether’i hackerların eline geçti. Çalınan bu 2578 Ether’in karşılığı ise yaklaşık 1.5 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Taylor yetkilileri, cihazlardan biri ile iletişim sağlandığı ve hackerların çok koordineli bir şekilde hareket ederek bu saldırıyı gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Çalınan Ether miktarının ise toplam kripto arzının yüzde 7’sini oluşturduğu belirtiliyor.

Kripto para teknolojisi her ne kadar güvenli olsa da yaşanan bu güvenlik açığı çeşitli tartışmalara neden oldu. Yetkililer, IDEX ile iletişim geçti ve TAY kısaltması ile işlem gören jetonları borsadan kaldırdı. Bu sayede bir nebze de olsa çalıntı Ether’lerin piyasada dolaşımının önüne geçildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>