Kripto para ticareti yasaklanmalı!

0

Kripto para ticareti

ABD’den yetkililerin, kripto para ticareti yasaklanmalı yönündeki görüşlerini belirtmesi kripto para piyasasını çok hızlı etkiledi. Birçok kripto para biriminde değer kaybı yaşandı.

Kripto para ticareti yasaklanmalı önerisi piyasayı etkiledi

ABD’de kongre öncesinde konuşan FED başkanı Jerome Powell, kripto paralar hakkındaki olumsuz düşüncelerini söyledi. Kripto paraların gerçek bir değere sahip olmadığını söyleyen Powell, yatırımcıları ve tüketicileri korumanın çok zor olduğunu belirtti. Ayrıca bu para birimlerinin, yeni bir ödeme yöntemi olmaktan çok uzak kaldığını vurguladı. Bu para birimlerinin, ancak para aklamak isteyen kişiler için iyi bir seçenek olduğunu söyledi.

Daha sonra Paranın Geleceği: Dijital Para Birimleri başlıklı kongrede konuşan ABD’li kongre üyesi Brad Sherman, bu konuda oldukça sert açıklamalarda bulundu. ABD’nin kripto para madenciliğini ve ticaretini yasaklaması gerektiğini söyleyen Sherman, kripto paraların zararlarını vurgu yaptı. Tüketilen elektrik enerjisi ile karbon ayak izinin artması, uyuşturucu ticaretinin kolaylaşması, terör faaliyetleri, Sherman’ın kripto paralar konusundaki düşüncelerinin temelini oluşturuyor.

Dünyadaki ekonomi devi olan ABD’den yetkililerin bu yöndeki açıklamaları kripto para piyasasını olumsuz yönde etkiledi. Bu açıklamalardan sadece 2 saat sonra Bitcoin yüzde 4 değer kaybetti. Ayrıca 300 milyar dolar seviyelerine ulaşan piyasa hacmi, tekrar 285 milyar dolar seviyelerine geriledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>