Kripto para vergileri için yeni düzenleme

0

kripto para vergileri

Japonya, kripto para vergileri için yeni düzenleme yapacak gibi görünüyor. Yeni düzenleme ile kripto paralar desteklenmiş olacak.

Kripto para vergileri düşüyor mu?

Özellikle Asya ülkelerinde kripto paralara yönelik ağır vergilendirmeler uygulanıyor. Bağımsız olduğu için tercih edilen kripto paralar, bu vergiler ile cazipliğini kaybedebiliyor. Japonya da kripto paralar için vergi uygulayan ülkeler arasında yer alıyor. Japonya’da politikada önemli isimler arasında yer alan Takeshi Fujimaki, yaptığı açıklamayla ülkedeki kripto para yatırımcılarını sevindirdi.

Takeshi Fujimaki, blockchain teknolojisini ve kripto paraları desteklemek için vergilerde yeni düzenleme yapılabileceğini söyledi. Özellikle küçük çaplı kripto para transferlerinde vergilendirmenin kaldırabileceğini belirtti. Ayrıca yatırımcıların kar ve zarar durumunun da vergilendirmede göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi.

Takeshi Fujimaki’nin bu açıklamaları, Japonya’da kripto para vergilendirmelerinde düşüş yaşanacağını gösteriyor. Ayrıca Hindistan ve Ukrayna da vergilendirmede düzenleme yapacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>