Kripto para vergisi haberleri yalanlandı!

0

kripto para vergisi

Güney Kore’de kripto para vergisi uygulanacağına yönelik yapılan haberlere yalanlama geldi. Kripto para vergisi haberleri, bu sektörde ciddi tartışmalara neden olmuştu.

Kripto para vergisi uygulanacak mı?

Güney Kore’de, kripto para yatırımcılarının kazançlarına yüzde 10 oranında vergi konulacağı haberleri ortaya atılmıştı. Ancak hükümet tarafından yapılan açıklama ile bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı duyuruldu. Ancak bir hükümet yetkilisinin açıklaması olduğu belirtilerek yapılan vergilendirme haberlerinin yalanlanmış olması çözüm getirmemiş gibi görünüyor. Çünkü yapılan yalanlama açıklamasında bu konuda bir açık kapı bırakılmış durumda.

Hükümet açıklamasında, yüzde 10’luk vergilendirme haberlerinin yalan olduğu ancak bunun verginin kesinlikle uygulanmayacağı anlamına gelmediğine vurgu yapıldı. Hükümet, Güney Kore’de kripto para yatırımlarını, ekonomi politikasında uygulanan ‘diğer kazançlar’ satüsüne alma gibi bir durum söz konusu. Eğer bu gerçekleşirse hükümet, kripto para yatırımlardan elde edilen kazanca vergi uygulayacak.

Tayland’da buna benzer bir uygulama ile kripto para kazançlarına yüzde 7 oranında vergi uygulanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>