Kripto paralar değer kaybediyor!

0

Kripto paralar değer

Kripto paralar değer kaybı yaşayarak hızlı düşüşünü sürdürüyor. Borsadaki değerlerine bakıldığında, bizleri kırmızı bir tablo karşılıyor.

İlk 10’daki kripto paralar değer kaybetti

Kripto para piyasası 2018 yılının ortalarından beri çok zor bir süreç yaşıyor. Kripto para birimlerinde yaşanan ciddi değer kayıpları, bu alandaki yatırımcı sayısını olumsuz etkiledi. Bununla birlikte borsalarda ve madencilik ekipmanı şirketlerinde oldukça kötü mali tablolarla karşılaşıldı.

2019 yılında toparlanması beklenen kripto para sektörü, şu ana dek bekleneni veremedi. Şubat ayı itibariyle de para birimlerindeki düşüş devam ediyor.

Toplam piyasa hacminin büyük bir çoğunluğunu elinde bulunduran Bitcoin, 3412 dolar seviyelerine düşerek, tarihinin en düşük seviyelerine geriledi. Böylelikle Bitcoin, uzun zaman sonra piyasa hacminde 60 milyar dolar seviyesine düştü.

Piyasadaki en ikinci büyük hacme sahip XRP ise yüzde 2,44 düşüş yaşadı ve 12 milyar dolarlık piyasa hacmine düştü.

Piyasada ilk 10’da yer alan hiçbir kripto para birimi yükselişe geçemedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>