Kripto paralar uzaya çıkıyor!

0

kripto para uzay

Musk, uzay çalışmaları ve kripto para ekosistemini bir araya getiriyor. Kripto paralar uzay ticaretinde kullanılarak bir ilke imza atılacak.

Kripto paralar uzay ticaretinde yenilikçi bir şekilde kullanılacak

SpaceX, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde “DOGE-1 Ay Görevini” başlatacak. Bu görev uzay teknolojilerinin yanı sıra kripto para ekosistemi için de önemli bir yenilik olacak.

Elon Musk attığı bir tweet’te, ticari roket şirketinin kripto para birimi dogecoin’i ödeme aracı olarak kabul edeceğini duyurdu.

SpaceX Ticari Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Ochinero, Geometric Energy tarafından yayınlanan açıklamada, “Bu görev, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde uygulanmasını gösterecek ve gezegenler arası ticaret için temel oluşturacak” dedi.

Kripto veri takipçisi CoinGecko.com’da dogecoin, geçen ay yüzde 800’den fazla artış yaşadı. Ayrıca dogecoin şu anda 73 milyar dolarlık piyasa değeri ile dördüncü en büyük dijital para birimi.

Tesla Inc ise Şubat ayında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve yakında bunu elektrikli arabaları için bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini söylemişti. Bu da Bitcoin’in 62 bin dolar seviyeleriyle rekor kırmasını beraberinde getirmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>