Kripto paralar yaptırımlardan bir kaçış aracı mı?

0

Kripto paralar yaptırım

Üst düzey bir Japonya Bankası yetkilisi, Ukrayna savaşının dijital para birimlerinin yaptırımlara karşı bir boşluk olarak kullanılmasını önleme ihtiyacını artırdığına dikkat çekti. Bunun için G7 politika yapıcılarının dijital para birimlerini düzenlemek için ortak bir çerçeve oluşturulmasını hızlandırmaları gerektiğini söyledi.

Kripto varlıklar ve standart paralar Ukrayna’yı işgalinden bu yana Rusya’ya uygulanan mali yaptırımlardan kaçmak için kullanılabilecekleri endişeleri arasında düzenleyici ilgi odağı haline geldi. Bu tür dijital para birimleri, yaptıkları gibi küresel ödeme sistemini alt üst edebilir.

BOJ’nin ödeme ve mutabakat sistemleri departmanı başkanı Kazushige Kamiyama, bu tür dijital para birimlerinin ABD doları, euro ve yen kullanarak geleneksel ödeme yöntemlerini atlatmayı kolaylaştırdığı için küresel ödeme sistemini alt üst edebileceğini söyledi.

Kamiyama: “Stablecoin kullanarak, bireysel bir küresel ödeme sistemi oluşturmak çok zor değil” dedi. Kamiyama, G7 yaptırımlara karşı dijital boşlukları kapatma konusunda daha hızlı hareket etmeli ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>