Techinside Google News
Techinside Google News

Kripto sektöründe enerji raporu yayınlandı

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi tarafından yayınlanan bir rapora göre, ABD'deki kripto endüstrisi operasyonları, ülkedeki tüm ev bilgisayarlarının toplamı kadar elektrik kullanıyor.
- Advertisement -

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi tarafından yayınlanan bir rapora göre, ABD’deki kripto endüstrisi operasyonları, ülkedeki tüm ev bilgisayarlarının toplamı kadar elektrik kullanıyor. Rapor, kripto operasyonlarının ABD’deki hem elektrik şebekelerine hem de çevreye mal olduğu konusunda şimdiye kadarki en net resmi çiziyor. Ayrıca, Biden yönetiminin bu zorlukların üstesinden gelmek için atabileceği bazı potansiyel eylemleri de ortaya koyuyor.

Özellikle Demokrat milletvekilleri, geçtiğimiz yıl ABD’de patlayan kripto endüstrisinin iklim hedeflerini rayından çıkarıp çıkarmayacağı konusunda endişeli. Ayrıca aşırı hava koşulları ABD genelinde elektrik şebekelerini sınırlarını zorlarken, elektriğe aç kripto para birimlerinin zaten savunmasız enerji sistemlerine daha fazla yük bindirebileceğine dair artan endişeler var.

Yeni rapora göre, kripto varlık operasyonları ABD’nin toplam elektrik kullanımının yüzde 0,9 ila 1,7’sini kullanıyor. Rapora göre, ABD’deki kripto varlık faaliyeti, ülkenin demiryollarında kullanılan tüm dizel yakıt kadar sera gazı kirliliğinden sorumlu. Bu, yılda 25 ila 50 milyon metrik ton karbondioksit veya toplam ABD sera gazı emisyonlarının yüzde 0,4 ila 0,8’i demektir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir