Kuaishou kullanıcı sayısı ile ByteDance’a rakip oluyor

0

Kuaishou kullanıcı sayısı

Kısa video içerik kategorisinde ByteDance’ın rakipleri her geçen gün artıyor. Kuaishou kullanıcı sayısı aylık 1 milyara ulaştı.

Kuaishou kullanıcı sayısı aylık 1 milyar oldu

Sosyal medyada hızlı tüketimle birlikte kısa video içerikler daha çok talep görmeye başladı. Bu alanda ByteDance, TikTok ile lider olmayı başardı. Ancak gün geçitkçe ByteDance’a çok önemli rakipler de çıkıyor.

Kuaishou baş yöneticisi Su Hua yaptığı açıklamada, kısa video uygulaması Kuaishou Technology’nin aylık toplam 1 milyar küresel aktif kullanıcıya ulaştığını söyledi. Tencent destekli şirket, Çin pazarı için Kuaishou’yu ve Çin dışındaki pazarlar için Kwai ve Snack Video ile faaliyetlerine devam ediyor.

Beijing Kuaishou tarafından geliştirilen Çin merkezli bir uygulama olan Kuaishou, kullanıcıların kısa videolar paylaşmasını sağlıyor. Kuaishou popüleritesini özellikle kırsal yaşamdan gelen videolar ile kazanmıştı. Kuaishou’nun en büyük gelir kalemini ise reklamlardan ziyade e-ticaret oluşturuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>