Kucoin siber saldırıya uğradı

0

Kucoin siber saldırı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kucoin siber saldırıya uğradı. Saldırı sonrasında zararın 200 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Kucoin siber saldırı

Kripto para borsalarına son yıllarda gerçekleştirilen saldırılarda ciddi bir artış yaşanıyor. Hackerlar iziniz giriş yaparak bu borsalardan kripto para varlıkları çalıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Kucoin de siber saldırıya uğradı. Özellikle sıcak cüzdanlara saldırıda bulunan saldırganlar, 200 milyon dolar değerindeki kripto para varlığını kendilerine geçirerek kayıplara karıştılar.

Çalınan kripto para varlıklarının 20 milyon dolara yakınının USDT kripto parası, 153 milyon dolara yakınının ise BTC, ETH ve ERC-20 tabanlı kripto paralar olduğu belirtiliyor.

Genellikle kripto para borsaları saldırı sonrasında kullanıcılara geri ödeme yapmakta zorlanıyor. Ancak Kucoin’in daha önce bir sigorta platformu kurması sayesinde, zarar gören yatırımcıların zararlarının karşılanacağı belirtiliyor. Şu anda 22 farklı kripto para borsasıyla da iletişime geçen Kucoin, çalınan kripto para varlıklarının satılmasını engellemeye çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>