Techinside Google News
Techinside Google News

Küçük geliştiriciler Apple ile büyüyor

Küçük geliştiriciler Apple ile büyüyor ve App Store'daki varlıklarını artıyor. App Store'a farklı ülkelerden yoğun bir katılım oluyor.
- Advertisement -

Küçük geliştiriciler Apple ile büyüme göstererek, App Store’daki varlıklarını artıyor. App Store’a farklı ülkelerden yoğun bir katılım oluyor.

Yeni araştırmalar, Apple’ın küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ’ler) teknolojik kaynaklarla desteklemeye çalışırken küçük geliştiricilerin büyük getiri elde etmelerine yardımcı olduğunu gösteriyor.

Apple geliştiricilere çeşitli araçlar sağlıyor

Teknoloji devi kısa süre önce işletmelerle işbirliğine adanmış bir web sayfası başlattı. Apple, uygulamalarını App Store’a yerleştirmekle ilgilenen küçük geliştiricilere de birçok kaynak sunuyor. Bu kaynaklar arasında bilgilendirme seminerleri, hızlandırıcı programlar, ücretsiz araçlar, yazılım geliştirme kitleri ve uygulama geliştirme desteği yer alıyor.

Bağımsız bir çalışma, bu çabaların işe yaradığını gösteriyor. Analysis Group ekonomistleri tarafından yürütülen araştırma, App Store’daki küçük geliştiricilerin 2020 ile 2022 arasında gelirlerini yüzde 71 artırdığını ortaya çıkardı. ABD’li geliştiriciler için bu oran, yüzde 83’lük kazanç artışıyla daha da yüksekti.

Çalışma, küçük geliştiricileri bir milyondan az indirme ve yıllık kazancı bir milyon dolardan az olanlar olarak tanımlıyor.

Analysis Group, küçük geliştiricilerin 2020’den beri App Store’daki gelir artışının daha büyük geliştiricilerinkinden daha iyi performans gösterdiğini tespit etti. Bu büyüme tüm uygulama kategorilerinde gözlemleniyor ve en hızlı büyüyen kategoriler yaşam tarzı, sağlık ve fitness ve spor uygulamaları oldu. Raporun yazarları, App Store’un küçük geliştiricilerin küresel bir kitleye ulaşmasına yardımcı olduğunu, çünkü küçük geliştiricilerin indirme işlemlerinin yüzde 40’ının geliştiricinin kendi ülkesi dışındaki cihazlardan geldiğini söylüyor. Analysis Group ekonomistlerine göre App Store’dan yararlanmak, küçük geliştiricilerin ekiplerini ölçeklendirmelerine ve uluslararası erişimlerini artırmalarına da yardımcı oluyor.

Analysis Group, Avrupa (yüzde 25), Çin (yüzde 23), Japonya (yüzde 4) ve Güney Kore, Brezilya ve Hindistan (yüzde 35) dahil olmak üzere diğer bölgelerden geliştiricilerin 2022’de App Store’a katıldığını bildirdi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir