Küçük işletmelere büyük fırsat: Facebook Shops

0

Facebook Shops nedir?

Üniversite arkadaşlarımızı bulmamıza yardımcı olmak üzere hayatımıza giren Facebook, şimdilerde dev bir platform haline geldi. Öyle ki Facebook Shops ile e-ticaret dünyasında da varım diyen şirketlerden biri oldu. Biz de Hepsiburada’nın kurucularından biri olan Kaan Dönmez ile Facebook Shops nedir sorusuna yanıt veriyoruz ve getirdiği avantajlara yakından bakıyoruz. 

Facebook Shops ile satış direkt yapılacak

Facebook Shops ile birlikte işletmeler ürünleri alıcılarla doğrudan buluşturabilecek. Bu da Facebook ve Instagram üzerinden yapılacak alışverişi oldukça hızlandıracak. 

Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu röportajımız ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Facebook Shops nedir?

Bir sosyal medya platformu olarak hayatımıza giren Facebook, e-ticaret alanında da öne geçmek istiyor. Facebook kullanıcıları Facebook Shops sayesinde bu platform üzerinden alışveriş yapabilecek. 

Bildiğiniz gibi Instagram “Shop Now” butonu ile, Facebook ise Facebook Marketplace ile e-ticaret dünyasına giriş yapmıştı. Shops ile işler daha da geniş bir alana yayılacak ve Facebook, e-ticaret konusundaki lider isimlere rakip olabilecek. 

İşletmeler, Shops’ta açacakları mağazalarını kendileri yönetecek ve doğrudan satış gerçekleştirecek. Reklamlar ve hikayeler ile birlikte mağazalara trafik sağlanacak. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>