Küçük işletmelere büyük koruma

0

Cyberoam, küçük ölçekli işletmeler, şubeler ve ev ofislere yönelik birleşik tehdit yönetimi çözümü CR10iNG’i duyurdu. Kurumsal ölçekteki güvenlik standartlarını küçük işletmelerin hizmetine sunmak üzere özel olarak tasarlanan CR10iNG, saniyede 400 megabit hızında firewall korumalı bağlantıya izin veriyor ve 60 megabit veriyi gerçek zamanlı olarak tehditlerden arındırabiliyor.

Çoğu şirketin ana merkezindeki güvenlik çözümlerini kurgularken gösterdiği özeni küçük ofis ve şubeleri için göstermediğine dikkat çeken Cyberoam Türkiye Ülke Müdürü Emre Aktaş, bu durumu keşfeden saldırganların öncelikle bu zayıf noktaları hedef aldığını söyledi. Özellikle evden çalışma eğiliminin kabul görmesiyle giderek yaygınlaşan ev ofislerde güncel tehditlerle mücadele için gereken güvenlik altyapısının genellikle göz ardı edildiğini vurgulayan Aktaş, şu bilgileri paylaştı:

“Yakın zamanda Amerikan perakende zinciri Target örneğinde olduğu gibi şubelerdeki güvenliğe yeterince özen göstermeyen şirketlerin oldukça pahalı bedeller ödediğine şahit olduk. Son zamanlarda yaşanan olaylar bu konunun önemini gündeme getirmekle birlikte, piyasada bu gibi ihtiyaçları karşılayacak güvenlik çözümleri konusunda önemli bir boşluk vardı. Cyberoam CR10iNG’i bu boşluğu doldurmak üzere konumlandırdık. Cyberoam CR10iNG ile uzak ofislerdeki güvenliği şirketlerin genel merkeziyle kıyaslanacak bir ölçeğe taşımayı hedefliyoruz.”

Kurumsal şirketlerin ihtiyaçlarına özgü NG serisi üst sınıf Cyberoam UTM cihazlarında kullanılan CyberoamOS’ten güç alan CR10iNG, küçük işletmeleri ve ofisleri kurumsal nitelikte güvenlik çözümleriyle tanıştırmak için tasarlandı. Ürünün sunduğu güvenli bağlantı yeteneğiyle mobil çalışanlar şirket ağlarına ve uygulamalarına güvenle erişebiliyor. Ayrıca merkezi yönetim fonksiyonları sistem yöneticilerine büyük kolaylık sağlıyor.

Geniş bir coğrafyaya yayılan perakende, konaklama, finansal hizmetler, kamu ve sağlık kurumları gibi kuruluşlar, özellikle sahip oldukları verileri hedef alan saldırılara karşı korunmak ve mobil çalışanlarının verimliliğini artırmak için daha fazla güvenliğe ihtiyaç duyuyor. Cyberoam CR10iNG ile mobil çalışanlar şirket ağlarıyla IPSec veya SSL VPN üzerinden güvenli bağlantı kurabiliyor. Bu durum, özellikle iş gücünün önemli bir bölümünü uzaktan çalışanların oluşturduğu işletmelere büyük avantaj sağlıyor.

CR10iNG küçük şirketlerin daha büyük şirketlerle işbirliği yapmak için ihtiyaç duyduğu güvenlik standartlarına uyumluluğun sağlanmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca sahip olduğu yüksek performansla yatırımın geleceğini garanti altına alıyor.

Cyberoam CR10iNG, beraberinde Cyberoam’ın öncülük ettiği Layer 8 güvenlik standardı, Cyberoam Central Console (CCC) merkezi yönetim konsolu, Cyberoam on-Cloud bulut tabanlı yönetim hizmetleri ve Cyberoam’a özgü açık kaynak kodlu kayıt ve raporlama çözümü iView ile birlikte geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>