Kullandığınız ücretsiz mobil uygulamalar ücretli olsa, ne kadar ödemek isterdiniz?

0

Araştırma tüketicilerin şu an ücretsiz kullandıkları mobil uygulamaların ücretleri olması halinde ne kadar ödemek istediklerini ortaya koyuyor

Tüketiciler şu an kullandıkları ücretsiz mobil uygulamaların ücretli olması halinde ayda 4,20’a kadar dolar ödemeye hazır olduklarını söylüyor. Bu rakamı McGuffin Creative Group’un yaptığı araştırma ortaya koyuyor.

Araştırma, 18-71 yaş arası 2 bin 4 tüketici ile gerçekleştirildi. Bu tüketicilere şu kullandıkları ücretsiz mobil uygulamalara aylık bir abonelik ücreti ödeyip ödemek istemeyecekleri soruldu. Ankette  verilen diğer bir seçenek ise abonelik için ücret ödememek ve uygulamayı kullanmaktan vazgeçmekti.

En çok ücret ödenecek uygulamalar

Ankete göre, tüketiciler yüzde 89’la en çok WhatsApp’a aylık ücret ödeyeceklerini söylüyor. Ücret ödenebilecek diğer uygulamalar ise şu şekilde: Google Drive, FaceTime ve LinkedIn (yüzde 79), Google Maps ve  Google Translate de yüzde 78 ile üçüncü sırada yer alıyor. Tüketicilerin en az ücret ödemek istedikleri uygulamalar ise Facebook (yüzde 64), Venmo (yüzde 66) ve Messenger (yüzde 66) olarak sıralanıyor.

En çok ücret YouTube’a

Çalışmada yer verilen diğer bir bilgi de, tüketicilerin ödeme yapmak istedikleri uygulamalara dair. Buna göre, tüketiciler YouTube’a ayda 4,20 dolara ödemeye hazır. Google Maps için 3,48 ödeyebileceğini söyleyen tüketiciler, Google Drive’a da 3,31 dolar ödemeye razı oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>