Küresel hücresel IoT gelirinde yüzde 58 artış yaşandı

0

Küresel hücresel IoT geliri

Counterpoint’in Global Cellular IoT Module ve Chipset Tracker by Application tarafından yapılan en son araştırmaya göre, küresel hücresel IoT modülü geliri 2021’in 4. çeyreğinde yıllık bazda %58 arttı.

Hücresel IoT modülü pazarında lider bölge olan Çin, gelirin yüzde 40’ından fazlasını oluşturuyor. Ancak Hindistan, en hızlı büyüyen (yüzde 154 yıllık) hücresel IoT modülü pazarıydı. 5G en hızlı büyüyen (Yıllık yüzde 324) teknolojiydi ve bunu 4G Cat 1 (yüzde 105 yıllık) izledi.

Kıdemli Araştırma Analisti Soumen Mandal pazar dinamikleri hakkında: “Quectel, Telit ve MeiG, 2021’in 4. çeyreğinde toplam gelirin yüzde 40’ını oluşturarak küresel hücresel IoT modülü pazarında ilk üç sırada yer aldı. 2021 için, küresel hücresel IoT modül sevkiyatları ve gelir sırasıyla yüzde 59 ve yüzde 57 arttı” dedi.

♦ Quectel ve Qualcomm, 2021’in 4. çeyreğinde sırasıyla küresel hücresel IoT modülü ve IoT yonga seti pazarlarına liderlik etti.

♦ 5G, hücresel IoT modülü pazar gelirinin yaklaşık dörtte birine katkıda bulundu.

♦ Otomotiv, yönlendirici/CPE, endüstriyel, PC ve POS, çeyrekte ilk beş uygulama oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>