Techinside Google News
Techinside Google News

Küresel tarım drone pazarı 14.8 milyar dolara ulaşacak

Hassas tarımın artan oranda benimsenmesi ve yenilikçi teknolojilerin tarım sektörüne entegrasyonu, pazar gelirinin büyümesini sağlayan bazı önemli faktörlerdir.
- Advertisement -

Hassas tarımın artan oranda benimsenmesi ve yenilikçi teknolojilerin tarım sektörüne entegrasyonu, pazar gelirinin büyümesini sağlayan bazı önemli faktörlerdir. Reports and Data’nın son raporuna göre, küresel tarım uçağı pazar büyüklüğünün 2028’de 14.61 Milyar dolara ulaşması ve tahmin döneminde yüzde 34,5’lik bir gelir yıllık bileşik büyüme kaydetmesi bekleniyor.

Hassas tarımın küresel olarak benimsenmesinin artması, tahmin döneminde pazar gelirinin büyümesini sağlaması beklenen önemli bir faktördür. Hassas çiftçilik, mahsullerin ve hayvancılığın yönetimine yardımcı olmak ve üretim kalitesini etkilemeden mahsul verimini artırmak için mevcut çiftçilik uygulamalarıyla ileri teknolojilerin artan şekilde birleştirilmesiyle sonuçlanmaktadır. Dronlar, çiftçilere son derece doğru bilgiler sağlamak için tasarlanmıştır ve birçok model uygun maliyetle mevcuttur.

GPS, otopilot sistemi ve yüksek kaliteli görüntüleme kamerası ile kurulan drone’lar, hassas tarım başarısına önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Çiftçiler tarafından tarım dronlarının uygulanması, su ile ilgili sorunlar, iklim koşulları değişiklikleri ve kirlilikle daha iyi başa çıkmalarına yardımcı oluyor. Artan gıda talebi aynı zamanda Nesnelerin İnterneti (IoT), Büyük Veri ve Yapay Zeka (AI) gibi yeni teknolojilerin benimsenmesinin artmasına neden oluyor. Yapay zeka ve gelişmiş Makine Öğreniminin mevcut veri analizi yazılımıyla entegrasyonunun, tahmin süresi boyunca pazarın gelir artışını artırması bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir