Kuruluşlar veri analitiğine odaklanıyor

0

Kuruluşlar veri analitiği

Araştırmaya göre, kaynakların çoğunluğu büyük veri ve analitik çözümlerine gidecek. Brezilya Yazılım Şirketleri Birliği’nin (ABES) BT analist firması IDC ile ortaklaşa yaptığı araştırmaya göre, Brezilya kuruluşlarında verilere artan odaklanma, 2022’de bu alanda 2.9 milyar dolarlık yatırımı teşvik ile geliyor.

Tahminlere göre, çoğu kaynak büyük veri ve analitik çözümlere odaklanacak. Yapay zeka ve makine öğrenimi, 490 milyon dolar ile yüzde 28’lik bir harcama artışı görecek. 5G etrafındaki yatırımlar 2025’te 25.2 milyar dolara ulaşacak.

Deloitte tarafından Brezilya’nın en büyük teknoloji alıcısı olan bankacılık sektörü üzerine Brezilya Ulusal Bankacılık Federasyonu’nun yaptığı ayrı bir araştırma, dijital dönüşümün hızlanmasıyla Brezilya bankalarındaki bütçelerin bu yıl artmaya hazır olduğunu gösteriyor. Bankalarda, özellikle analitikle ilgili alanlarda BT harcamaları, geçen yıla göre yüzde 18 artarak 2022’de 7.4 milyar dolara ulaşacak.

2021’de bankacılık kurumlarında teknolojiye yapılan tüm yatırımların yüzde 58’ini yazılıma yapılan yatırım, bir önceki yıla göre yüzde 29’luk bir artışla oluşturdu. Artış, açık finans ve veri analitiği gibi alanlara mevcut odaklanmanın yanı sıra bankalardaki teknoloji mirasının devam eden modernizasyonuna bağlanıyor.

2021’de kilit odak alanları olarak gösterilen ve bu yıl da öyle kalmaya devam eden yapay zeka ve siber güvenliğin yanı sıra, diğer veri odaklı teknolojiler de çok önemli olarak gösterildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>