Kurumlar için yeni erişim noktası

0

TP-LINK, geniş alana sahip işyerlerinde, okullarda, konferans salonlarında, otellerde ve AVM’lerde kablosuz ağ sinyalini güçlendirerek daha geniş alanda, daha güçlü sinyal elde etmeyi sağlayan EAP120’yi duyurdu.

Kablosuz ağa çok sayıda cihazın bağlandığı bu tip ortamlarda hem kolay monte edilebilen, hem kolay yönetilebilen, güvenli ve sağlam erişim noktaları gerekiyor.

Duvara ya da tavana kolayca monte edilebilen EAP120, işyerlerinin iç mekanlarına rahatlıkla uyum sağlayacak şık bir tasarıma sahip. Power over Ethernet (PoE) desteği olan ürün, elektrik kablosuna ihtiyaç duymadan, ucu PoE switch’e bağlı bir ethernet kablosu ile çalıştırılıp her yere monte edilebiliyor.

Merkezi Wi-Fi yönetimi

Yüksek yoğunluklu kablosuz ağ kullanan işyerleri için yeni nesil iç mekan erişim noktası olan EAP120, yönetim açısından da kurumlara kolaylık sağlıyor. Merkezi Wi-Fi yönetim özelliklerine sahip olan ürün, Cluster işlevi sayesinde tek bir aygıttan birden çok erişim noktasını yönetebilme olanağı sunuyor.

Yönetici olan AP, tüm kablosuz ağ ayarlarını otomatik olarak diğer AP’lere dağıtıyor. Bu şekilde toplam 23 AP’yi bir cihazdan yönetme olanağı bulunuyor. Tek bir cihazda kurulum yapıldıktan sonra diğer cihazlarda tek tek kurulum yapılması gerekmiyor; sadece açma-kapama düğmesine basmak yeterli oluyor. İlk cihaz, ‘master’ cihaz olarak kabul ediliyor ve sonradan eklenen her erişim noktası, ayarları otomatik olarak ilk cihazdan alıyor.

Misafir ağı yönetimi

TP-LINK EAP120, çok sayıda ve farklı kişilerin kablosuz ağa bağlanması gereken iş yerlerinde Misafir Ağı Yönetimi (Captive Portal – kısıtlı portal) uygulaması ile güvenli bir ağ oluşturuyor.

Ağa misafir olarak bağlanacak kişiler için pratik bir kimlik doğrulama sağlayan bu uygulama ile ağ yöneticisi misafir olarak ağa bağlanacakların kullanıcı adı ya da şifre girme gibi giriş koşullarını önceden basitçe belirleyebiliyor; mevcut Radius veritabanı ile uyumlu çalışabiliyor. Ayrıca  EAP120 sağlam güvenlik stratejileri ile kablosuz ağın güvenliğini en üst düzeyde tutuyor.

EAP120 erişim noktası, Cluster’a üye her cihaz üzerine bağlı kullanıcı sayısını limitleyebiliyor. Ayrıca cihazların kendi aralarında yük paylaşımı yapması da ürünün bir başka özelliği.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>