Kurumsal performans için en güvenli yol

0

Günümüzün dinamik ortamında BT yöneticileri, şirket dışından git gide artan sayıda ve çeşitlilikte siber tehditle karşılaşırken, iş yerinde artmakta olan kişisel cihaz sayısı ve paylaşılan bilgi miktarı gibi diğerlerinden daha az tehlikeli olmayan çok sayıda şirket içi tehlikeyle de mücadele ediyor. Bu iki faktör ağ içindeki donanım ve yazılımların kontrolünü zorlaştırmakta ve tehditlere açık hale getirmektedir. 2014 yılında Kaspersky Lab ve B2B International tarafından gerçekleştirilen bir çalışmada katılımcıların yüzde 35’inden fazlası gizli bilgi sızıntısına karşı korunmanın bir öncelik olduğunu belirtmiş. Virüsler, solucanlar ve Trojanlar en önemli üç siber tehdit (yüzde 56) olarak sıralanırken, katılımcıların yaklaşık yüzde 19’u hedefli saldırılarla karşılaştıklarını belirtti.

Kaspersky Lab Türkiye Ülke Müdürü Sertan Selçuk
Kaspersky Lab Türkiye Ülke Müdürü Sertan Selçuk

Kaspersky Endpoint Security for Business, kurumsal ağa bağlı tüm cihazlar üzerinde merkezi uygulama, yönetim ve kontrolün kolaylığı ile siber tehditlere karşı güvenilir korumayı birleştirdi. Mobil Cihaz Yönetimi, Sistem Yönetimi ve Uç Nokta Şifreleme gibi gelişmiş özelliklerle BT yöneticileri, veri kaybı ve hırsızlığı önlemek için zayıf noktaları kolaylıkla tespit edebilir, envanter yapabilir ve güvenlik ilkeleri oluşturabilir ve bunları devreye alabiliyor.

Kaspersky Lab Türkiye Ülke Müdürü Sertan Selçuk şunları söyledi: “Kaspersky Endpoint Security for Business platformu, ek bütçe ve insan kaynakları maliyetleri yaratmadan her ölçekten işletmenin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli genişlikte bir işlev yelpazesi içerir. Bunun sayesinde BT yöneticisi, tek bir konsol üzerinden ve tek bir platformun yardımıyla kurumsal ağı görebilir, kontrol edebilir ve koruyabilir: güvenlik, şifreleme ve Windows, Linux ve Mac makinelerinin ven mobil cihazların ayarlarını yönetebilir, ağı ve e-posta trafiğini kontrol edebilir.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>