Kurumsal yazılım dijital dönüşümü yavaşlatıyor

0

Kurumsal yazılım

Kurumsal yazılım kullanımı, şirketler için dijital dönüşümün temelini oluşturuyor. Ancak son anketlere göre bu kurumsal yazılımlar, şirketlerin dijital dönüşümünü yavaşlatan en önemli unsurlardan biri.

Kurumsal yazılım kullanımı

IFS tarafından yürütülen 200 üreticiye yönelik yapılan bir araştırma, kurumsal yazılımlar ile dijital dönüşüm için hazır olma durumu arasındaki bağlantıyı ortaya koyuyor. Kurumsal kaynak planlaması (ERP), alan hizmeti yönetimi (FSM), kurumsal varlık yönetimi (EAM) ve diğer kurumsal yazılımlar bu anket ile değerlendirmeye alındı. IFS araştırmacıları: “Birçok şirkette, ERP hala ‘Excel Runs Production’ı (Excel Çalıştırma Üretimi)’ temsil ediyor” diyor.

Ankete katılanların yüzde 88’i kurumsal yazılımların kullanılabilirliğinin zayıf olduğu durumlarda katılımcıların e-tabloları kullanacaklarını belirtiyor. Kurumsal yazılımların kullanılabilirliği güçlükleri ortaya çıktığında ise yüzde 95’i Excel’i geçici çözüm olarak görüyor. 18-35 yaş arasında oldukça popüler olan Excel, ankete göre halen şirketlerin emniyet yazılımı olarak karşımıza çıkıyor.

Anketin yazarları, güçlü veri görselleştirme araçlarından başlayarak, kullanılabilirliği artıran unsurları bir araya getiren kurumsal yazılımlara ihtiyaç olduğunu belirtiyor. Ayrıca başarılı dijital dönüşüm ve yazılım kullanılabilirliği arasında güçlü bir bağ olduğunu belirtiyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>