Kworks’un yeni dönem başvuruları 15 Mart’a kadar yapılabilecek

0

KWORKS, Hızlandırma ve Ön Hızlandırma Programı için başvurular başladı

Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi’nin (KWORKS) 2020 yılı Hızlandırma ve Ön Hızlandırma Programları başvuruları başladı. Yenilikçi teknoloji, süreç ya da iş modeli geliştiren tüm girişimcilerin katılabileceği  başvurular, 15 Mart’a kadar yapılabilecek. Program, Nisan ayında başlayacak.

Girişimlerde aranacak özellikler

Hızlandırma programı için teknolojik yenilik içeren, şirketleşmiş ya da şirketleşme aşamasında olan, tekrar eden ciro yaratmaya başlamış, kurucularının tam zamanlı girişimci olduğu, ekibin uyumlu çalıştığı girişimlere öncelik verilecek. Ön Hızlandırma programı ise daha çok teknik ve ticari doğrulama yapıp, ekibini kurup, ilk faturasını kesmeyi hedefleyen girişimciler için destekler sunacak.

KWORKS’ten çıkan girişimler

Önceki programlarda Kolay İK ve Botanalytics gibi aldıkları yatırımlarla öne çıkan girişimleri mezun eden KWORKS, yeni döneminde de büyüme ve yatırım alma potansiyeli yüksek girişimlere destek vermeyi hedefliyor. Teknolojik odak alanına dijitalleşmeyi alan KWORKS yapay zekâ, makine öğrenmesi, büyük veri, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, nesnelerin interneti, bulut bilişim gibi teknolojileri kullanarak dijital dönüşümü hızlandıracak girişimleri programlarına katılmaya davet ediyor. Pazar odak alanlarında ise bu teknolojilerin uygulanabileceği ulaşım, lojistik, finans, eğitim, sağlık, enerji, perakende, gıda, tarım, savunma gibi pazarlardaki ihtiyaçlara çözüm sunan yenilikçi girişimlerin başvuruları KWORKS’ün önceliğinde olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>